Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2019-01-04

Szosowe KOMy na Sileksie? Czemu nie?! [video]

- Silex będzie świetnym rowerem dla wszystkich szosowców. Jeśli trzymasz się MTB i chcesz wykonać krok w stronę szosy, też będzie to znakomity wybór - mówi Bruno Bobbink z bloga Fietsbenen.nl. Razem z kolegą sprawdził on Sileksa 7000 na wiele sposobów. Okazało się, że nawet szosowy KOM na Stravie to zadanie na miarę Sileksa.


fot. Fietsbenen.nl/Bruno Bobbink, facebook.com/fietsbenen

- To niesamowity, epicki i wszechstronny rower - rozpoczynają swoją recenzję Meridy Sileks 7000 Bruno Bobbink i Otto Pelleboer z holenderskiego bloga Fietsbenen.nl. Poniżej prezentujemy tłumaczenie opinii obu z nich na temat tego modelu. 

Geometria 

"B: - Geometria ramy była dla mnie bardzo wygodna. Zapewniała wysoką pozycję do jazdy.

O - Silex jest zaprojektowany jako rower gravelowy, ale jeśli chodzi o geometrię, ma w sobie sporo z roweru górskiego. Daje wyprostowaną pozycję i komfort.

B: - Dla mnie rower był nawet zbyt wygodny, ja wybrałbym dłuższy mostek, skierowany w dół, żeby uzyskać bardziej wyścigową pozycję. Można samemu zdecydować, dobierając mostek do stylu jazdy i trasy.

Obejrzyj recenzję Fietsbenen.plWrażenia z jazdy
 
O: - Solidnie przetestowaliśmy ten rower na różne sposoby. Zaczęliśmy oczywiście od szutrów, ale w pewnym momencie zapytaliśmy siebie, gdzie jeszcze można go zabrać. Przejechałem na nim trasę MTB, ścieżki i w końcu pomyślałem: »spróbujmy przełajów!«.

B: - Chcieliśmy też sprawdzić, jak szybki Silex jest na szosie. Choć nie jest to rower szosowy, spróbowaliśmy zrobić na nim »KOMa« na Stravie.

Otto spróbuje tego dokonać na krótkim odcinku od przejazdu kolejowego do mostu. 200 metrów lekko pod górę, obecny rekord wynosi tam 18 sekund, daje to średnią ponad 50 km/godz.


O: - Muszę sprawdzić Wahoo, ale mam dobre przeczucie.

B: -Sprawdźmy Stravę. Otto ma 1. miejsce ex aequo! KOM na gravelu i gravelowych oponach, fantastyczna sprawa! Mamy więc jazdę na szutrach, MTB, przełaje i szosę. Czy o czymś zapomnieliśmy?

O: - Tak, Silex jest świetny na wyprawy. Ma wiele punktów mocowań, by go objuczyć i zabrać na wyprawę. Może zmienić na nią opony, przetestujmy go kiedyś na wyjeździe.

Podsumowanie

O: - [...] Świetnie mieć taki rower jak ten, który można wykorzystać do jazdy przełajowej czy MTB. Kupiłbym go jako drugi rower obok mojej szosówki.

Obejrzyj materiał z testów i spore możliwości Sileksa

B: - Według mnie ten rower stanowi bardzo dobry początek, jeśli chcesz przenieść się z szosy w teren. Jeśli jesteś szosowcem tak jak my, dosiadanie tego roweru i rozpoczynanie przygody z nim na szutrowych trasach będzie wielką frajdą [...]. 

Silex będzie świetnym rowerem dla wszystkich szosowców. Jeśli jeździsz MTB i chcesz wykonać krok w stronę szosy, też będzie to znakomity wybór. Jeśli chodzi o gravelową stawkę, ten rower to kapitalna opcja.

O: - To prawda, warto podkreślić także jego dobrą cenę".

***
Zobacz szczegóły Meridy Silex 7000 - KLIKNIJ.

Obejrzyj prezentację Meridy Silex


Czytaj także (kliknij w link poniżej)
Nowa Merida Silex - każda droga jest Twoja [video] - szczegóły techniczne
Silex 6000 z oceną 9/10 od "Cycling Weekly" [video i wiele zdjęć]
Gravel czy rower przełajowy - co wybrać? [video]
Silex 700 świetnie oceniony przez "Cycling Plus"
Silex 700 na wyprawie z SzajBajkiem - zobacz recenzję i relację [video]
Silex 700 "zaciera granicę między szosą i MTB"
Silex w Maroku - jak sprawdził się na wyprawie? [video]
Silex 600 - "prawdziwa petarda" [video]
"To dla mnie idealny rower". Wywiad z projektantem Meridy Silex [video]
Silex 200 - alternatywa dla wygodnych szosówek wg road.cc
Silex - idealny rower gravelowy wg off-road.cc
Silex i Reacto z nagrodą Taiwan Excellence 2018
Silex - "wschodząca gwiazda gravelowego świata?"
Silex 600 oczarował bikeWorld.pl