Przejdź na nową stronę

O FIRMIE

Merida Polska jest wyłącznym dystrybutorem rowerów i akcesoriów Merida – jednej z czołowych marek rowerów na świecie. Firma dostarcza w Polsce także produkty liderów w dziedzinie części i akcesoriów rowerowych m.in. Maxxis, CST, B-Skin i De-One.

Rowery Merida są dystrybuowane w 88 krajach na świecie. Pomagały zdobyć medale olimpijskie i niezliczone tytuły mistrzów świata, na co dzień cieszą miliony użytkowników. 45-letnie doświadczenie Meridy i jej autorskie technologie zapewniają najwyższą jakość zarówno seryjnych rowerów, jak również modeli Bahrain-Merida startujących w najważniejszych wyścigach kolarskich na świecie.

Jakość nie zna granic


Obecnie Merida Industry Co., Ltd. produkuje ponad 3 mln rowerów rocznie w kilku lokalizacjach, co czyni ją drugim co do wielkości producentem na Tajwanie. Ponad 40 lat tradycji i doświadczenia w produkcji najwyższej jakości rowerów obejmuje w Meridzie wiele aspektów: od bliskiej współpracy z działem badawczo-rozwojowym w Niemczech, przez współpracę z najlepszymi dostawcami, aż po sam proces produkcji. Sercem każdego roweru Merida jest jego rama. Jest on tworzona przez doświadczonych projektantów przy zastosowaniu szeregu błyskotliwych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przyjemność z jazdy na najwyższym poziomie gwarantuje również staranny montaż i proces rygorystycznej kontroli każdego modelu, a także design Meridy wyznaczający światowe standardy.

Zwycięskie innowacje

 
Znakiem rozpoznawczym Meridy jest innowacja – siła napędowa postępu technologicznego, którą reprezentują nasi zawodowcy. W świecie najważniejszych wyścigów kolarskich świata Merida jest obecna od lat. W 2013 r. Merida zadebiutowała w WorldTourze, kolarskiej Formule1, jako tytularny sponsor i dostawca sprzętu grupy Lampre-Merida. Wykorzystała w niej swoje doświadczenie z kolarstwa górskiego zebrane wspólnie z Multivan Merida Biking Teamem. Od 2002 r. grupa ta oznaczała najwyższą jakość w świecie MTB, o czym świadczą takie sukcesy jej reprezentantów jak mistrzostwo olimpijskie, niezliczone tytuły mistrzów świata czy zwycięstwa w Pucharze Świata. To na Meridzie od lat ściga się Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB, i Jose Antonio Hermida, ambasador marki, mistrz świata i wicemistrz olimpijski.

Pierwsze lata w szosowej elicie zaostrzyły apetyt Meridy, która wspólnie z grupą Bahrain-Merida chce walczyć o najwyższe laury. – Merida jest jednym z najlepszych producentów rowerów na świecie. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy ją po naszej stronie – mówi Brent Copeland, menedżer Bahrain-Merida. – Inwestycje Meridy w techniczny rozwój są imponujące. Każdego roku wkłada ona coraz więcej wysiłku w aerodynamikę, lekkość, sztywność i jakość swoich rowerów. Bardzo cieszymy się, że nasi kolarze mogą jeździć właśnie nimi – dodaje. Wyrazem ambicji nowej grupy jest postać jej lidera, Vincenzo Nibalego, zwycięzcy Tour de France i dwukrotnego zwycięzcy Giro d’Italia, który ma na swoim koncie także triumf w Vuelta a Espana. Jedynie sześciu kolarzy w historii może się poszczycić wygraniem wszystkich trzech wielkich tourów. – W nadchodzących latach chcemy wygrywać największe wyścigi – mówi Nibali.

Zależy nam jednak nie tylko na walce o największe sportowe sukcesy na świecie. Chcemy wychowywać także przyszłych mistrzów i mistrzynie. Misję tę realizujemy poprzez Cykloklasę Merida, pierwsze klasy kolarskie dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej w Polsce. Choć już teraz osiągają one imponujące rezultaty, najważniejszy jest ich stały rozwój, a także przyjemność z jazdy. Na wiele sposobów zapewniamy ją wszystkim użytkownikom naszych rowerów.