Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

12.03.2013
W marcowym wydaniu „Magazynu Rowerowego” (3/2013) ukazała się relacja z testów najnowszych rowerów Meridy na Majorce. Światowe premiery miały tam m.in. 27,5” Big.Seven, prototyp One-Forty-B z tym samym rozmiarem kół, a także nowe wersje Meridy Big.Nine i Big.Ninety-Nine. W artykule „Magazynu” nie zabrakło także szosówek, w tym rowerów Lampre-Merida. Jak oceniono nowe standary Meridy?
Nowości 2014 - Merida Big.Seven, Big.Nine Big.Ninety-Nine, One-Forty-B, Scultura SL
08.01.2013
„Magazyn Rowerowy” (11-12/2012) opublikował przegląd nowości Meridy przygotowanych na 2013 r. Czasopismo przedstawia wrażenia z jazdy takimi modelami, jak: Scultura SL („sama wyrywa do przodu”, „zabójczo sztywna i zwrotna”), Speeder T5 Carbon („w niczym nie przypomina ciężkich i nudnych rowerów crossowych”), Big.Nine TFS XT („nie ma słabych punktów”) i Big.Ninety-Nine XT-M („rower dopracowany pod każdym względem”). Na tym nie koniec – dzięki materiałowi światło dzienne ujrzała rama 27,5” roweru Merida przygotowywanego z myślą o 2014 r.
Merida Scultura SL, Speeder T5 Carbon, Big.Nine TFS XT i Big.Ninety-Nine XT-M
18.10.2012
Co sądzą o rowerze mistrzów świata polscy mistrzowie maratonu? Zapraszamy do zapoznania się z testem Meridy Big.Nine Carbon Team-D, narzędzia pracy zawodników utytułowanego Multivan Merida Biking Teamu, w wersji na 2013 r.
Merida Big.Nine Carbon Team-D
09.10.2012
"Nowa Scultura SL inspiruje na trasie jak niewiele innych szosówek. Szybka jak błyskawica i precyzyjna, ale też komfortowa i odpowiednia na długie etapy. Technicznie rama Scultury jest jedną z absolutnie najlepszych na świecie!" – czytamy w teście niemieckiego czasopisma "RoadBIKE".
Merida Scultura SL Team
01.10.2012
"Kolosalna różnica! Dopiero teraz zobaczyliśmy, o ile więcej wysiłku musieliśmy wkładać w to, aby pokonać zjazdy i podjazdy na MTB Trophy, w takim tempie jak konkurencji na 29er. Podczas testu, na naszym rowerze, nie byliśmy w stanie tak szybko i płynnie pokonać podjazdów, nie mówiąc już o zjazdach [...] – piszą w porównaniu dwóch 29" rowerów Meridy czołowi polscy maratończycy, bracia Banachowie (banachbrothers.pl).
Merida Big.Nine Carbon XT-M oraz Big Ninety-Nine XT-M
01.10.2012
"Ninety-Nine zachował wszystko co dobre z poprzednika – sztywność i niską masę, i dołożył wyśmienite zawieszenie, właściwą pozycję oraz konfigurację pozwalającą w pełni je wykorzystać. Dawno nie mieliśmy do czynienia z fullem tak kompletnie skrojonym wg naszego rozumienia jazdy XC z pełną amortyzacją" – możemy dowiedzieć się z testu bikelife.pl.
Merida Ninety-Nine CF 3000-D
01.10.2012
"Ciężko w podobnej cenie otrzymać tak wiele. Równie zaawansowanej jak rama 0.Nine podstawy dla skutecznej maszyny do wygrywania każdych zawodów długo można by szukać. Dbałość o szczegóły konstrukcji i wyposażenie z wysokiej półki pomoże ambitnemu zawodnikowi bez kontraktu powalczyć w najtrudniejszych zawodach [...] – podaje bikeboard.pl.
Merida O.Nine 3000-D
01.10.2012
"Trzeba przyznać, że Merida Race Lite 905 to rower godny polecenia, zapewniający duży komfort, dzięki swojej geometrii i widelcowi, co oznacza, że świetnie nadaje się do wygodnego pokonywania kilometrów dla szosowego amatora, czy też osoby, która szosę chce wykorzystywać w ramach treningu do zawodów MTB, sprawdzi się idealnie" – czytamy w teście bikeworld.pl
Merida Race Lite 905