Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2019-01-04

Mission CX przełajówką roku wg bikerumor.com

Za najlepszy rower przełajowy 2018 uznał Meridę Mission CX bikerumor.com, czołowy rowerowy blog na świecie. W corocznym zestawieniu umieścił go Cory Benson, który był zaskoczony wszechstronnością Mission CX."W ciągu roku mamy szansę obejrzeć i przetestować najnowsze i najlepsze produkty, które ma do zaoferowania branża rowerowa. Sprawdzamy nowe rowery, nowe komponenty i nowe stroje, często w nowych niezwykłych miejscach. Zamiast zwykłej świątecznej listyżyczeń, nasi redaktorzy co roku wybierają najlepsze produkty z danej kategorii" - czytamy na bikerumor.com, strony, która określa siebie mianem największego rowerowego bloga świata skupionego na kwestiach technicznych.

Poszczególni dziennikarze bloga typują najlepsze produkty w swoich ulubionych kategoriach. "Jeśli szukasz pomysłu na prezent last-minute, to dobre miejsce, żeby rozpocząć poszukiwania. To właśnie te rzeczy, które urzekły nas w 2018…". Z oryginałem można się zapoznać pod TYM linkiem, poniżej znajduje się tłumaczenie wyboru.

"Rower przełajowy

Sezon przełajowy jest krótki, ale rower przełajowy może być bardzo wszechstronny. Nowa Merida Mission CX jest tego idealnym przykładem. Jako następca starszego modelu Cyclo Cross, Mission CX jest dostosowany do nowoczesnych standardów. Zachowuje przy tym zrównoważony charakter, który pozwala mu być szybkim na trasie wyścigu i wystarczająco komfortowym, by przez cały dzień jeździć nim zarówno na szosie i w terenie, nie czując się przy tym sfatygowanym. Nie jest to może najtańszy rower, ale jest lekki i z pewnością wszechstronny. Na szczęście są też tańsze aluminiowe wersje, a nawet rozkoszna model z kołami 26” dla młodych przełajowców". 


 
Wcześniej Cory Benson solidnie przetestował Mission CX. Poznaj jego opinię - KLIKNIJ.

Cory Benson – tester o sobie
"Jestem miłośnikiem jazdy w terenie, ale spędzam sporo czasu w dolnym chwycie, zarówno na szosie, jak i w terenie. […] Jeżdżę dużo przełajówkami i gravelami, które pozwalają mi zabrać rower spod drzwi i pomknąć nim najkrótszą drogą na najbliższy singletrack. Jako redaktor z Europy, skupiam się na poszukiwaniu z rowerem przygód. Czasem mogą one być bliżej, niż myślisz".

***
Zobacz wszystkie modele Mission CX - KLIKNIJ.

Poznaj charakterystykę modeli Mission CX - KLIKNIJ.
 
Czytaj także (kliknij w linki poniżej)
Nowy Mission CX - przełajowy wyższy poziom - szczegóły techniczne
SzajBajk ruszył na przełaj. Jak ocenia Mission CX 600? [video]
Mission CX przetestowany. "Skradnie wiele serc" [video]
Karbonowy Mission CX w teście - wszechstronniejszy i lepszy od poprzednika [video]
"To dla mnie praca marzeń". Poznaj Benjamina Diemera, twórcę nowego Mission CX
Poznaj 10 powodów, by wybrać rower przełajowy [video]
Gravel czy rower przełajowy - co wybrać?
Przełajówka dla początkujących - co to za rower i dla kogo? [video]
Przełajowa technika nie tylko na przełaje - jak ćwiczyć? [video]
Cyclo Cross 400 wśród najlepszych przełajówek wg road.cc [video]
Cyclo Cross 7000 uzależnił mtb-xc.pl [video]
Cyclo Cross 7000 sprawdzony przez velonews.pl
Cyclo Cross 5000 z dobrą oceną BikeRadar
Cyclo Cross 6000 jedną z najlepszych przełajówek wg "RCUK"
Cyclo Cross w przełajowej czołówce road.cc