Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2013-04-19

Merida One-Twenty 900-D

„Większość budżetowych fulli jest wynikiem kompromisu. Tutaj kompromisu nie znajdziecie” – czytamy w teście Meridy One-Twenty 900-D. Wiodące brytyjskie czasopismo MTB „Mountain Biking UK” przyznało w nim naszemu rowerowi 4,5 gwiazdki na 5 gwiazdek możliwych.


„Prawdziwa okazja: świetna jazda za cenę, która wygląda na pomyłkę” – czytamy w teście, który ukazał się w czasopiśmie „Mountain Biking UK” oraz na czołowym światowym portalu dotyczącym rowerowego sprzętu bikeradar.com. „Sama praca zawieszenia jest na tyle dobra, by rower Meridy był na czele w swojej grupie, ale jest coś jeszcze. 10-biegowy napęd SLX i XT działa zauważalnie płynniej niż w innych alternatywnych modelach, dając poczucie jakości, którego brakuje wielu rowerom za tę cenę” – pisze Seb Rogers w swoim teście.

Autor recenzji podkreśla, że rama modelu One-Twenty 900-D jest taka sama jak w droższym One-Twenty XT-M i dzięki temu 900-D świetnie nadaje się dla tych, którzy planują ulepszanie roweru. Jak czytamy na bikeradar.com, rama One-Twenty 900-D jest doskonale dopasowana i wykończona. „Subtelnie wygięta, z hydroformowanymi rurami i poszerzoną główką ramy – to dobre połączenie, zapewniające precyzyjne sterowanie i mocny kręgosłup, do którego przymocowane są pozostałe części”.

„Wisienką na torcie jest waga 900-D czy raczej jej brak. Spory jej kawał zaoszczędzono w kołach”. Według Rogersa dzięki temu rower jest żwawy jak model z wyższej półki cenowej.

„Większość budżetowych fulli to w pewnym stopniu kompromis. Tutaj kompromisu nie znajdziecie” – puentuje autor testu.
 
Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją testu (kliknij) naszego 120-mm modelu all-mountain. Szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji, geometrii Meridy One-Twenty 900-D, a także zastosowanych w niej technologii można znaleźć na naszej stronie internetowej (kliknij).