Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2013-04-25

Merida Matts 40-D

Merida Matts 40-D wygrała test porównawczy rowerów górskich w cenie 1500-2000 zł przeprowadzony przez „Magazyn Rowerowy”. Nasz model zwyciężył w kategorii „Power”, pokonując dziewięć konkurencyjnych rowerów.


fot. Michał Kuczyński/"Magazyn Rowerowy"

„To o nich najwięcej dyskutuje się ze sprzedawcami w sklepach rowerowych, to one są nadal najczęściej kupowane, to na nich jeździ Polska. Przyjrzeliśmy się im z bliska” – czytamy w zapowiedzi testu w kwietniowym „Magazynie Rowerowym”.  10 rowerów górskich w cenie 1500-2000 zł zostało w nim ocenionych „na podstawie doboru wyposażenia, ale też jazdy praktycznej, na tyle, na ile pozwoliła wyjątkowo długa zima”. Merida Matts 40-D zwyciężyła w teście w kategorii „Power”. Tylko nasz model oraz zwycięzca kategorii „Econo” uzyskały w nim 5 gwiazdek na 6 możliwych.

„Najdroższa w teście Merida została zaprojektowana w bardziej sportowym duchu. Ma geometrię pozwalającą pochylić się do przodu i jednocześnie węższe niż w innych rowerach siodełko” – czytamy w kwietniowym „Magazynie Rowerowym”.  „Nie ma wątpliwości, że Merida pozostaje jednym z najlepiej wyposażonych rowerów w teście, adekwatnie do swojej ceny” – pisze Borys Aleksy w podsumowaniu oceny naszego modelu.
 
Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią opisu Meridy Matts 40-D (kliknij) oraz ze specyfikacją i geometrią tego modelu (kliknij).