Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2019-01-04

Merida eOne-Sixty 900-E - "nic do poprawy" [video]

"Ważniejsze od pierwszorzędnej specyfikacji są niesamowite wrażenia z jazdy, które zapewnia ta maszyna" - pisze austriacki portal bikeboard.at o Meridzie eOne-Sixty 900-E. "Nie sposób doszukać się czegokolwiek do poprawy"."To najlepszy elektryczny monster truck na dwóch kołach, jaki możesz obecnie kupić" - pisał o Merida eOne-Sixty 900 BikeRadar. Kolejną niezwyle pochlebną opinię wystawił temu rowerowi austriacki portal bikeboard.at. Z oryginałem i bogatą galerią zdjęć można się zapoznać pod TYM linkiem, poniżej przedstawiamy podsumowanie testu.

"[...] 900-E zachwyca swoim mocnym silnikiem Shimano STePS E8000, świetnymi komponentami zawieszenia,  brutalną mocą hamowania czterotłoczkowych hamulców Shimano Saint, supermocnymi kołami DT Swiss Spline HX1501 i oponami Maxxis DHR II 2,8” plus, a także znakomitą precyzją 11-biegowego napędu Shimano Di2.

Obejrzyj eOne-Sixty w akcji


Ważniejsze od pierwszorzędnej specyfikacji są jednak niesamowite wrażenia z jazdy, które ta maszyna zapewnia na podjazdach, zjazdach i w zakrętach – z włączonym wspomaganiem i bez niego. Takie odczucia są możliwe dzięki żwawej geometrii, która jest mocno związana z »normalnym« rowerem enduro, relatywnie niską wagą ok. 22 kg, niesłychaną ciszą i dobrymi właściwościami jezdnymi silnika Shimano. W trybach Eco i Trail zapewnia on delikatne i przewidywalne wsparcie […].

Ponadto, pedałowanie na płaskich odcinkach jest bardzo naturalne, dzięki czemu często powstrzymujesz się na nich od jakiegokolwiek wsparcia i jedziesz wyłącznie o własnych siłach dla lepszego treningu i zwiększenia zasięgu baterii.
 
W 900-E nie sposób doszukać się jakiegokolwiek elementu do poprawy. Nawet jakość hydroformowanej aluminiowej ramy i jej wiele szczegółów, jak zintegrowane wewnętrzne prowadzenie przewodów w systemie Smart Entry, nie pozostawia nic do życzenia […].

Zobacz szczegóły eOne-Sixty 900-E - KLIKNIJ.

Zobacz wszystkie rowery elektryczne z kolekcji 2019 Merida Polska - KLIKNIJ.

Czytaj także - kliknij w link poniżej
eOne-Sixty 900E - najczęściej nagradzany rower w historii Meridy [video]
One-Sixty vs eOne-Sixty - który szybszy? [video]
Ojciec i syn zdobywają szczyty. Dla takich chwil warto mieć rower elektryczny [video]
Merida eOne-Twenty 800 - "e-bike do szaleństw!" [video]

Merida eOne-Twenty nagrodzona
Druga młodość 90-letniego rowerzysty. E-bike zrobił swoje
Rower elektryczny - jak można się na nim zmęczyć?
Merida eBig.Nine 500 - dobra nawet w Alpy