Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2014-01-16

Merida Cyclo Cross 4

„Każdemu przypadnie do gustu. Sztywna i solidnie wykonana Merida to dobry rower na rozpoczęcie przygody z kolarstwem przełajowym” – czytamy w teście Cyclo Cross 4 w „Magazynie Rowerowym” nr 1-2/2014. Czasopismo przyznało mu 5 gwiazdek na 6 możliwych. „To idealny rower dla zawodników, którzy ścigają się w MTB i zimą nie chcą się nudzić” – podsumowuje „MR”.Nasz przełajowy model Cyclo Cross 4 z kolekcji 2014 zdobył uznanie testera „Magazynu Rowerowego”. Podkreśla on m.in. jego uniwersalność. „Mimo sportowej, pochylonej pozycji, spodoba się także amatorom”. Wyróżnia on także bardzo dużą sztywność konstrukcji, co sprzyja temu, że „każdy wat energii wkładanej w korby zostaje przeniesiony na napęd”. Zdaniem Mikołaja Jurkowlańca, prowadzenie naszej przełajówki jest bardzo poprawne. „Jazda na wprost odbywa się z dużą stabilnością i nie musimy się obawiać nagłych wybić z obranego toru. Strome podjazdy pokonuje się łatwo, a dobry rozkład masy i miękkie przełożenia pozwalają podjechać nawet pod strome górki. Na zjazdach Merida zachowuje się pewnie i przewidywalnie”. Zaletą roweru są według testera także „świetnie działające i mocne hamulce, dobrze sprawujące się nawet w mokre, deszczowe dni”.
 
 „Całość sprawia solidne wrażenie, a my nie mieliśmy z Cyclo Cross 4 żadnych problemów. Sztywne aluminiowe wsporniki pasują charakterem do ramy, a grupa Shimano 105 gwarantuje zmiany biegów na zadowalającym poziomie” – czytamy w teście „Magazynu Rowerowego”. Dowiadujemy się z niego także o typowo przełajowych przełożeniach, które „nadają się zarówno na treningi na szosie, jak i jazdę po lesie. Za przydatny dodatek Mikołaj Jurkowlaniec uznał możliwość zamontowania w Cyclo Cross 4 dwóch koszyków na bidon.
 
 „Merida przypadnie do gustu osobom, które zamierzają spędzić na niej trochę więcej czasu niż godzina przełajowego wyścigu. Jej lekko ucywilizowany, nieco stabilniejszy charakter sprawia, że jest to propozycja dla szerokiej rzeszy odbiorców. To idealny rower dla zawodników, którzy ścigają się w MTB i zimą nie chcą się nudzić. Świetnie sprawdzi się jako rower treningowy” – czytamy w podsumowaniu testu.
 
 Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją recenzji „Magazynu Rowerowego” (kliknij) oraz ze specyfikacją, geometrią i technologiami Meridy Cyclo Cross 4 (kliknij).