Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2013-11-12

Merida Big.Seven

„Merida Big.Seven CF Team to znakomity rower dla wyczynowych zawodników XC/Maraton czy też bardzo wymagających amatorów. Rower w rozmiarze kół 650B najlepiej spisuje się w terenie, gdzie najważniejsza jest szybkość przyspieszenia, mocna jazda pod górę i kontrolowany, szybki zjazd” – czytamy na bikeworld.pl. Zapraszamy do zapoznania się z testem naszej nowej 27,5” rakiety przeprowadzonym przez czołowych polski portal rowerowy.


Rower, na którym od początku sezonu 2013 jeździ mistrz świata Jose Antonio Hermida, w najbliższym czasie trafi na polskie trasy. Już teraz można jednak zapoznać się z oceną wystawioną 27,5” Meridzie Big.Seven CF Team przez bikeworld.pl, czołowy polski portal rowerowy. Znaczną część testu poświęcono sercu roweru, czyli ramie, która zrobiła na testerze duże wrażenie. „Dzięki wysokiej sztywności najważniejszych punktów ramy rower prowadzi się znakomicie i chętnie podąża wytyczoną ścieżką. Całość osiągnięto dzięki zastosowaniu mieszanki włókien Bio Fiber Damping Compound” – czytamy na bikeworld.pl. Zastosowanie lnianych biowłókien wplecionych w strukturę karbonu zostało docenione w teście dzięki zapewnianemu przez nie komfortowi. „Pochłaniają one część drgań wysokiej częstotliwości pochodzących z podłoża (poprzez elastyczność płaszczyźnie pionowej), dzięki czemu oszczędzany jest kręgosłup użytkownika” – pisze Arkadiusz Kogut, autor recenzji Big.Seven. Podkreśla on także wspomaganie elastyczności sztycy poprzez rury górne tylnego widelca oraz większą precyzję sterowania i większą sztywność ramy osiągane dzięki rozszerzającej się rurze sterowej. Arkadiusz Kogut zwraca uwagę również na wewnętrzny system prowadzenia pancerzy, który „wygląda bardzo estetycznie, a oprócz tego zapewnia długotrwałe i niezawodne działanie” oraz na szerokie przekroje rur zwiększające sztywność boczną roweru.„Geometria w Big.Seven CF Team została podyktowana jednym czynnikiem - jak najlepszym dopasowaniem do wyścigowego charakteru sprzętu” – czytamy na bikeworld.pl. Tester portalu podkreśla, że rower brązowego medalisty tegorocznych mistrzostw świata XC Jose Antonio Hermidy jest niezwykle zwinny i agresywny i nawet przed zawodnikami przyzwyczajonymi do 29” odkrywa swoje najlepsze cechy. Dotyczą one m.in. kontroli nad rowerem, który „jedzie wszędzie tam gdzie chcemy, nawet przy ostrych wybojach i ciasnych zakrętach” i „świetnie sprawdza się na ostrych singlach, w górę i w dół, gdzie potrzebna jest szybka reakcja i dynamiczne wyjście z zakrętu”. Merida Big.Seven daje przewagę także podczas przyspieszenia, gdy „wyraźnie czuć ekstremalną sztywność ramy – każdy wat pedałującego idzie prosto w napęd”.
 
Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją testu bikeworld.pl, przedstawiającą także opinie na temat osprzętu i komponentów Big.Seven (kliknij).
 
Zapraszamy również do lektury artykułu opisującego technologie zastosowane w 27,5” nowości Meridy (kliknij) oraz do zapoznania się ze specyfikacją i geometrią roweru (kliknij).