Przejdź na nową stronę

TESTY ROWERÓW

2018-04-18

Cyclo Cross 400 wśród najlepszych przełajówek wg road.cc [video]

Cyclo Cross 400 trafił na listę 12 najlepszych rowerów przełajowych wg road.cc, czołowego szosowego portalu na świecie. „Jest wystarczająco lekki i responsywny, by się na nim ścigać, i wystarczająco wszechstronny dla bardziej uniwersalnych zastosowań” – czytamy.

Merida Cyclo Cross 400 trafiła na listę 12 najlpszych rowerów przełajowych sporządzoną przez road.cc, czołowy szosowy portal świata. Poniżej prezentujemy tłumaczenie materiału. 

"Jaki rower przełajowy kupić? To dobre i częste pytanie. Możliwości jest wiele – od wyścigowych maszyn do wszechstronnych rowerów z mocowaniami na bagażnik i błotniki […]. Staraliśmy się wybrać rowery, które trafiają w różne gusta – zarówno osób, które szukają czegoś z myślą o ściganiu się, jak i tych, którzy są zainteresowani wszechstronnością i wytrzymałością potrzebną do zimowych treningów i codziennej jazdy.
 
Nie mieliśmy zamiaru wybierać wyłącznie rowerów z hamulcami tarczowymi, ale tak po prostu rozwinęły się przełajówki. Niewiele z nich jest obecnie wyposażanych w hamulce szczękowe. Poza kilkoma wyjątkami, tarcze rządzą, wielu zagorzałych entuzjastów przełajów uważa, że nie stałoby się tak, gdyby UCI w 2010 r. nie zezwoliła na ich użycie w wyścigach elity. Bardzo niewielu czołowych zawodników wciąż używa cantileverów, a zdecydowana większość przełajówek ma już hamulce tarczowe.

Obejrzyj Meridę Cyclo Cross 400 w materiale SzajBajka

Merida Cyclo Cross 400
 
Poza drobnymi szczegółami, wersja 2018 tego roweru jest taka sama Cyclo Cross 500 z 2015, którą bardzo polubiliśmy podczas testu [rower został uznany jednym z 3 najlepszych rowerów przełajowych 2015/16 wg road.cc - KLIKNIJ - red.] To bardzo dobry i wszechstronny rower. Jest wystarczająco lekki i responsywny, by się na nim ścigać, i wystarczająco wszechstronny dla bardziej uniwersalnych zastosowań. Jazda nim to dobra zabawa i można go śmiało polecać.

Prowadzenie Cyclo Crossa 400 w terenie jest dobre. Rower ma sporą bazę kół i zachowuje się przewidywalnie, reagując nieco wolniej niż rasowa wyścigówka. Widelec roweru jest znakomity. 15-mm oś thru-axle zauważalnie usztywnia przód roweru, a prowadzenie w trudnym terenie jest naprawdę dobre […]".Sprawdź, jak jeździ Cyclo Cross! Model Cyclo Cross 600 z taką samą ramą jak opisywana powyżej jest dostępny w różnych rozmiarach w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Aby zarezrwować rower na testy, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

***
Poznaj specyfikację i geometrię Meridy Cyclo Cross 400 oraz zastosowane w rowerze technologie: KLIKNIJ.

Poznaj 10 powodów, by wybrać rower przełajowy [video] - KLIKNIJ.
Przełajówka dla początkujących - co to za rower i dla kogo? [video] - KLIKNIJ.
Cyclo Cross 7000 uzależnił mtb-xc.pl [video] - KLIKNIJ.
Cyclo Cross 7000 sprawdzony przez velonews.pl - KLIKNIJ.
Cyclo Cross 5000 z dobrą oceną BikeRadar - KLIKNIJ.
Cyclo Cross 6000 jedną z najlepszych przełajówek wg "RCUK" - KLIKNIJ.
Cyclo Cross w przełajowej czołówce road.cc - KLIKNIJ.

Poznaj wszystkie rowery przełajowe z kolekcji 2018 - KLIKNIJ.