Przejdź na nową stronę

ROWERY TURYSTYCZNE

turystyczne - cross

WSZECHSTRONNY I NIEZAWODNY 
 

Rowery Cross'owe charakteryzują się większymi, 28 calowymi, kołami (700 C), cieńszymi oponami z delikatnym bieżnikiem, widelcem o prostej konstrukcji i mniejszym skoku (30 - 60 mm) oraz napędem przystosowanym do szybszej jazdy na płaskim terenie. Posiadają otwory do mocowania dodatkowego wyposażenia takiego jak stopka, błotniki, bagażnik i oświetlenie. Modele występują również w damskiej rozmiarówce. Doskonała propozycja dla osób, które lubią poruszać się zarówno po asfalcie, jak i po utwardzonych drogach oraz leśnych ścieżkach. 

 

W sezonie 2011 dostępny jest model 3000-D, wyposażony w elektryczną blokadę amortyzatora.

turystyczne - trekking

 

NA DŁUŻSZE WYPRAWY I KRÓTKIE WYPADY
 

Stopka, błotniki, bagażnik i oświetlenie, osłona łańcucha i dzwonek to standard dla Freeway'ów. Przedni bagażnik, pompka oraz sakwy to dodatkowe atrybuty niezbędne do dłuższych wypraw. Do tego przedni amortyzator, regulowany wspornik kierownicy, amortyzowana sztyca i ergonomiczne chwyty kierownicy, które podnoszą komfort jazdy. Zastosowany napęd pozwala osiągać większe prędkości na szosie oraz pokonać bardziej strome odcinki z obciążonym bagażami rowerem. Znakomicie sprawdza się w turystyce podczas bliższych i dalszych wycieczek.

turystyczne - miejskie

MIEJSKI SZYK NA DWÓCH KÓŁKACH
 

Głównym celem modelu City jest sprawne przemieszczanie się i transport w mieście. Cechami charakterystycznymi tych rowerów są komfort i prostota. Obowiązkowe wyposażenie to bagażnik, błotniki, stopka oraz możliwość montażu koszyka. Szeroka, wygięta kierownica z ergonomicznymi chwytami, wygodne siodło często zestawione z amortyzowaną sztycą oraz pedały wykonane z antypoślizgowej mieszanki gumy, zapewniają bardzo wysoki standard jazdy. Rowery z tej grupy stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży, a nie tylko wśród rowerzystów w wieku średnim.