Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2006-07-27

Moritz Milatz wygrywa Maraton Albstadt

W południowoniemieckim mieście Albstadt Moritz Milatz wygrał prestiżowy Albstadt Bike Marathon dystansując Manuela Fumica i Barta Brentjensa o 20 sekund. Aktualny mistrz Niemiec w cross country był wyraźnie najsilniejszym zawodnikiem na 86-kilometerowej trasie. Jürgen Kotulla zajął silną siódmą pozycję. Obecnie Moritz Milatz koncentruje się na przygotowaniach do Europejskich mistrzostw cross country, przed mistrzostwami świata w maratonie, które ambitny zawodnik ma zamiar wygrać.

W mistrzostwach Szwajcarii w Savognin Ralf Näf wystartował po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i pokazał, że będzie liczącym się zawodnikiem w nadchodzących mistrzostwach Europy i świata. Razem z ostatnim zwycięzcą Christophem Sauserem i Martinem Gujanem odcisnął swoje piętno na przebiegu wyścigów poprzez narzucenie niesamowicie wysokiego tempa. Dopiero na przedostatnim okrążeniu dał się wyprzedzić liderom, bo ciągle jeszcze brakuje mu kondycji z powodu długiej przerwy w wyścigach. „Jestem bardzo zadowolony z powrotu do walki, bo udało mi się pokazać, że należę do ścisłej czołówki. Ciągle jednak jest parę szczegółów, nad którymi muszę popracować przed mistrzostwami Europy.” Skomentował Näf na mecie. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Näf ma zamiar walczyć w nadchodzących mistrzostwach Europy a potem świata zarówno w cross country jak i w maratonie.

Gunn-Rita Dahle wybrała udział we Francuskim wyścigu «Tour de Bretagne» w celu przygotowania się do nadchodzących mistrzostw Europy zarówno w cross country jak i w maratonie.

Po wyścigu pucharowym Mont Sainte-Anne Nina Göhl skoncentrowała się spowrotem na swoich studiach medycznych. W tym czasie zaliczyła intensywny trening przed mistrzostwami Europy w cross country, w których liczy na miejsce na podium.

José Hermida także doszedł do wniosku, że dom jest najlepszym miejscem do spokojnego przygotowania się do Mistrzostw Europy cross country w Chiesta d’Alpago. Ma zamiar odzyskać tytuł, który zdobył już w 2004 roku. Następnie Hermida weźmie udział w mistrzostwach świata w maratonie.

Wyniki Mistrzostw Szwajcarii:
1. Sauser Christoph (Specialized) 1:57:27.
2. Gujan Martin (Athleticum) +00:18.
3. Vogel Florian (Swisspower) +00:39.
4. Kugler Andreas (Athleticum) +01:50.
5. Frischknecht Thomas (Swisspower) +01:54.
6. Näf Ralph (Multivan Merida Biking Team) +03:34.
7. Weber Balz (Bikepark.ch-TUI) +04:34.
8. Bundi Silvio (Athleticum) +06:07.
9. Graf Jürg (Scott Allianz) +07:20.
10. Suter Daniel (Giant) +07:48.

Wyniki Albstadt Bike Marathon:
1. Moritz Milatz (Multivan Merida Biking Team)
2. Manuel Fumic (FBI)
3. Bart Brentjens (Giant)
4. Stefan Sahm (Giant)
5. Jochen Käß (Team ALB-GOLD Mountainbike)
6. Lado Fumic (FBI)
7. Jürgen Kotulla (Multivan Merida Biking Team)
8. Johannes Sickmüller (Stevens)
9. Benjamin Schmieg (VAUDE-Dämpfle)
10. Torsten Marx (Team ALB-GOLD Mountainbike)